Prohlížeč Chrome v69 začal skrývat části URL adresy

Google Wants to Kill the URL4. září 2018 vydala společnost Google novou verzi oblíbeného prohlížeče Chrome (verze 69). Novinek je spousta, nejvíce se diskutuje o úpravě designu. "Material Design" by měl postupně sjednotit všechny produkty.

Jedna ze změn, která se nepřímo týká i webové bezpečnosti je skrývání částí URL adresy (www., m.) v address baru.
Tuto funkci je možné vypnout a sám bych to všem doporučil. V nastavení Chrome je potřeba změnit hodnotu "Omnibox UI Hide Steady-State URL Scheme and Trivial Subdomains" na "Disabled".

chrome://flags/#omnibox-ui-hide-steady-state-url-scheme-and-subdomains
In the Omnibox, hide the scheme and trivial subdomains from steady state displayed URLs. Hidden portions are restored during editing. For Mac, this flag will have no effect unless MacViews is enabled. – Mac, Windows, Linux, Chrome OS, Android
AKTUALIZACE: dle vyjádření zaměstnanců Google přestane tato možnost vypnutí brzo fungovat a v dalších verzích nebude k dispozici.

Navíc implementace není úplně bezchybná a uživatelé již reportují špatné vlastnosti této funkce. Běžný uživatel tak může být zmatený, nepozná, zda se jedná o phishing a při testování webové bezpečnosti chcete vidět, na jaké verzi webu se nacházíte.

Zjistit, zda je Vaše doména přístupná pomocí všech variant přesměrování je možné v našem online testu zdarma "Dostupnost webu". Občas se při testování setkávám s tím, že vývojáři webových aplikací v tomto udělají chybu a některý z redirektů jim nefunguje:
  • http://webalert.cz
  • https://webalert.cz
  • http://www.webalert.cz
  • https://www.webalert.cz
Na závěr se můžete podívat na oficiální video, které představuje Chrome 69:


Další informace:

https://www.wired.com/story/google-wants-to-kill-the-url/
Prohlížeč Chrome v69 začal skrývat části URL adresy Prohlížeč Chrome v69 začal skrývat části URL adresy Reviewed by Kamil Vavra on září 10, 2018 Rating: 5

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.