Google Analytics Opt-out: zabraňte GA měřit vaše návštěvy

Nenechte se sledovat pomocí Google Analytics!


Začátkem roku 2010 společnost Google oznámila na svém blogu, že připravuje univerzální rozšíření do všech prohlížečů, které umožní uživatelům vynutit, aby jejich návštěvy webových stránek nebyly sledovány pomocí Google Analytics.

GA slouží majitelům webových stránek k analýze návštěvnosti, data jsou sdílena se společností Google, pro administrátory by nemělo být možné získat informace o konkrétním uživateli, ale pouze souhrnné statistiky.

Tak vzniklo rozšíření "Google Analytics Opt-out", které zakáže webovým stránkám s GA sbírat o vás informace. Zdrojový kód rozšíření (gaoptout.js) je velmi jednoduchý:
/* Copyright 2010 Google Inc. All Rights Reserved. http://tools.google.com/dlpage/gaoptout/intl/en/eula_text.html */ (function(){var a=document.createElement("script");a.type="text/javascript";a.innerText='window["_gaUserPrefs"] = { ioo : function() { return true; } }';document.documentElement.insertBefore(a,document.documentElement.firstChild);})()
V podstatě je tak na začátek zdrojového kódu všech webových stránek, které navšívíte, vložen následující JavaScript:
<script type="text/javascript">window["_gaUserPrefs"] = { ioo : function() { return true; } }</script>
Díky tomu Google Analytics na webových stránkách poznají, že o vás nemá sbírat a odesílat žádné informace.

Rozšíření do různých prohlížečů je možné stáhnout na oficiálních stránkách: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout

PS: Na webu WebAlert.cz, ani na tomto blogu nepoužíváme Google Analytics. Momentálně je náš blog hostovaný u služby Blogger.com (Google), kde jsou stále zobrazovány některé informace (celkový počet zobrazení jednotlivých článků, návštěv z jednotlivých zemí, návštěv dle operačního systému a prohlížeče. Pokud si nepřejete, aby se vaše návštěvy započítávaly do těchto statistik, můžete to nastavit zde: https://blog.webalert.cz/b/statsCookieManage?hl=cs_CZ
Google Analytics Opt-out: zabraňte GA měřit vaše návštěvy Google Analytics Opt-out: zabraňte GA měřit vaše návštěvy Reviewed by Kamil Vavra on srpna 12, 2018 Rating: 5

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.