Uptime status pro WebAlert.cz

Uptime status ~ Provided by UptimeRobot.com


Spustili jsme monitoring služeb (Uptime status) prostřednictvím UptimeRobot.com. V současné době monitorujeme dostupnost 4 hlavních služeb:
  • WebAlert.cz (dostupnost hlavního webu na portu 443 /Status 200/)
  • WebAlert.cz API CSP (Content-Security-Policy API ~ https://report.webalert.cz/csp)
  • WebAlert.cz API XXSSP (X-XSS-Protection API ~ https://report.webalert.cz/csp)
  • WebAlert.cz Server (dostupnost serveru ~ odpověď na ping)
Monitoring se provádí automaticky každých 5 minut, v případě výpadku některé ze služeb jsme okamžitě upozorněni formou e-mailu a zprávy do aplikace Telegram. Do budoucna se budeme se snažit zajistit co největší dostupnost a nyní v testovacím období co nejrychlejší reakci při výpadcích.

Statistiky jsou momentálně uchovávány pouze po dobu 30 dnů a je možné zobrazit je zde:Službu technicky zajišťuje UptimeRobot.com, nastavení je velice jednoduché a nabízí spoustu zajímavých možností. Celé prostředí je velice intuitivní a není potřeba zde podrobně popisovat. Pokud se tento systém do budoucna osvědčí, můžeme ho pomocí API integrovat přímo do projektu WebAlert.cz pro naše zákazníky a jejich domény.

Pokud hledáte nebo uvažujete o podobném řešení na monitoring vašeho serveru, doporučujeme vyzkoušet :) Ve verzi zdarma získáte možnost vytvořit až 50 pravidel, monitoring každých 5 minut a uchovávání logů po dobu 2 měsíců, za 5 dolarů měsíčně pak omezené množství (10) SMS upozornění, 12 měsíců logů, monitoring každou minutu, pokročilé nastavení notifikací a možnost dopředu plánovat odstávky serverů kvůli údržbě.

Rozsahy IP adres, ze kterých je monitoring prováděn, je vhodné přidat do whitelistu na firewallu a případně také zakázat ukládání jejich requestů do access logu (Nginx, Apache2) z důvodu zkreslení statistik návštěvnosti. Seznamy najdete zde: https://uptimerobot.com/locations

Doufáme, že náš uptime se bude držet nad hraniční hodnotou 98%, u API endpointu pro CSP a XXSSPI reporty pak nad 99%. Každopádně jsme stále v testovací fázi, při které dochází k mnoha restartům, navíc před ostrým provozem budeme měnit a rozšiřovat infrastrukturu (load balancer, záložní servery, ...).
Uptime status pro WebAlert.cz Uptime status pro WebAlert.cz Reviewed by Kamil Vavra on července 27, 2018 Rating: 5

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.