Netflix odmítl zaplatit výkupné, hackeři zveřejnili pátou řadu seriálu "Orange is the New Black"

V pátek 28. dubna 2017 zveřejnila hackerská skupina vystupující pod přezdívkou "TheDarkOverlord" výhružnou zprávu adresovanou společnosti Netflix. V požadavku o výkupné se hovoří o "skromné částce v internetové měně" (a modest sum of internet money), v opačném případě bude zveřejněna pátá řada populárního seriálu "Orange Is The New Black". Jako důkaz obsahuje výhrůžka navíc odkaz ke stažení prvního dílu.

Podle dostupných informací ze serveru databreaches.net získali hackeři v prosinci 2016 přístup k datům soukromého filmového studia v Holywoodu. Později se podařilo prokázat, že se jednalo o "Larson Studios, Inc.", společnost specializující se na postprodukční zvukové úpravy.

Společnost Netflix poskytla v tisku velmi strohé vyjádření, kdy pouze potvrdila únik dat od jednoho z dodavatelů a dále oznámila, že celou věc vyšetřuje policie.
We are aware of the situation. A production vendor used by several major TV studios had its security compromised and the appropriate law enforcement authorities are involved.
V pondělí 29. dubna 2017 se na twitterovém účtu @tdohack3r objevila další zpráva, Netflix odmítl kontaktovat hackery a zaplatit výkupné. Hackeři tak zveřejnili pátou řadu seriálu "Orange Is The New Black". Původní premiéra byla plánována až na 9. června 2017. Pátá řada má mít 13 dílů, hackeři však zveřejnili pouze prvních 10. Poslední 3 díly ještě nebyly v době průniku dotočeny.
Hackerská skupina TheDarkOverlord už má za sebou několik podobných úniků dat, bude tedy jistě zajímavé sledovat, co bude ještě zveřejněno.
Více informací zde:

https://www.databreaches.net/thedarkoverlord-leaks-upcoming-episode-of-orange-is-the-new-black-after-netflix-doesnt-pay-extortion-demand/

https://web.archive.org/web/20170428224235/https:/pastebin.com/FKZAafQd

https://web.archive.org/web/20170430115654/https://pastebin.com/ZUYWMKh8

https://arstechnica.com/security/2017/05/orange-is-the-new-hacked-netflix-series-leaked-in-vendor-hack/

https://www.welivesecurity.com/2017/04/29/hacker-holds-netflix-ransom-orange-new-black/

http://thehackernews.com/2017/04/Orange-is-the-new-black-season-5-episodes.html

https://nakedsecurity.sophos.com/2017/05/02/netflix-declines-to-pay-orange-is-the-new-black-ransom-to-hacker/

https://hotforsecurity.bitdefender.com/blog/hacker-leaks-orange-is-the-new-black-season-5-after-failing-to-extort-netflix-abc-next-17960.html

https://arstechnica.com/security/2017/05/orange-is-the-new-hacked-netflix-series-leaked-in-vendor-hack/
Netflix odmítl zaplatit výkupné, hackeři zveřejnili pátou řadu seriálu "Orange is the New Black" Netflix odmítl zaplatit výkupné, hackeři zveřejnili pátou řadu seriálu "Orange is the New Black" Reviewed by Kamil Vavra on května 02, 2017 Rating: 5

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.