Ruský hacker způsobil škody za 170 milionů dolarů a byl v Americe odsouzen na rekordních 27 let

Syn prominentního ruského zákonodárce byl v pátek odsouzen americkým federálním soudem na 27 let vězení poté, co byl uznán vinným z krádeže milionů amerických kreditních karet a způsobení škody 170 milionům dolarů (více než 4 miliardy Kč). Roman Seleznev, přezdívaný "Track2", si tak za 38 různých trestných činů odsedí historicky nejdelší trest, který byl v USA uložen za hacking.

Valery Seleznev byl zatčen v roce 2014, když se pokoušel nastoupit do letadla na Maledivách a následně vydán do Spojených států. Při zatčení byl zabaven počítač, který obsahoval údaje o více než 1,7 milionů ukradených kreditních karet.

Při federálním soudu v Seattlu vláda požadovala trest 30 let, Seleznev byl označen za jednoho z nejuznávanějších prodejců kradených kreditních karet z hacknutých POS (point-of-sale) systémů. Podle dostupných informací používal speciálně vyvinutý malware, který napadl více než 3700 různých firem.

Seleznev požadoval snížení trestu ze zdravotních důvodů, v roce 2011 se stal obětí teroristického útoku v Maroku. Podle soudce si však měl vzít z bombového útoku ponaučení, dostal tehdy druhou šanci v životě a využil ji k okrádání tisíců firem.

Více informací zde:

http://thehackernews.com/2017/04/credit-card-russian-hacker.html

https://arstechnica.com/tech-policy/2017/04/russian-man-gets-longest-ever-us-hacking-sentence-27-years-in-prison/

https://www.welivesecurity.com/2017/04/22/us-court-hits-russian-pos-hacker-record-27-year-jail-sentence/

https://krebsonsecurity.com/2017/04/the-backstory-behind-carder-kingpin-roman-seleznevs-record-27-year-prison-sentence/
Ruský hacker způsobil škody za 170 milionů dolarů a byl v Americe odsouzen na rekordních 27 let Ruský hacker způsobil škody za 170 milionů dolarů a byl v Americe odsouzen na rekordních 27 let Reviewed by Kamil Vavra on dubna 24, 2017 Rating: 5

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.