Nový Android malware FalseGuide nainstalovalo téměř 2 miliony uživatelů Google Play

Bezpečnostní výzkumníci mobilních hrozeb společnosti Check Point odhalily na Google Play nový druh malware, označený jako "FalseGuide". Podle prvních odhadů se předpokládalo, že je malware obsažený ve více než 40 aplikacích a od 14. února 2017 nakazil více než 600 000 uživatelů. Po podrobném průzkumu se zjistilo, že některé aplikace jsou dokonce z listopadu 2016 a celkový počet nakažených zařízení se tak vyšplhal na necelé 2 miliony.

"FalseGuide" se vydával za aplikace nabízející tipy a návody pro populární hry, celý seznam i s počty instalací se nachází na blogu společnosti Check Point.

První vzorky malware byly na Google Play publikovány pod falešnými účty dvou ruských vývojářů, s názvy a popisky v azbuce. Při instalaci si aplikace vyžádala administrátorské oprávnění, z důvodu zamezení jednoduchého odinstalování. Po instalaci měl malware možnost stahovat a instalovat další moduly, provádět root zařízení, zobrazovat uživatelům reklamy, provádět DDoS útoky a dokonce umožnit přístup do privátní sítě.

Více informací zde:

http://blog.checkpoint.com/2017/04/24/falaseguide-misleads-users-googleplay/

https://blog.zimperium.com/threat-research-falseguide/

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/over-two-million-users-infected-with-new-android-adware/

https://www.grahamcluley.com/falseguide-malware-masqueraded-as-game-guides-to-infect-2m-android-devices/

http://thehackernews.com/2017/04/android-malware-playstore.html
Nový Android malware FalseGuide nainstalovalo téměř 2 miliony uživatelů Google Play Nový Android malware FalseGuide nainstalovalo téměř 2 miliony uživatelů Google Play Reviewed by Kamil Vavra on dubna 26, 2017 Rating: 5

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.