Sociální sítě Facebook a Instagram zakázaly využívat sběr dat pro masové sledování

Společnost Facebook upravila podmínky a zakázala vývojářům shromaždovat data za účelem sledování uživatelů.


V říjnu Americká asociace pro občanská práva (ACLU) publikovala zprávu, podle které policie monitorovala aktivisty a demonstranty s jednou konkrétní aplikací - tzv Geofeedia, která sloužila k monitorování API sociálních sítí Twitter, Facebook a Instagram. Policie tak mohla využívat real-time mapy zachycující aktivity uživatelů v oblastech protestů.

Sociální síť vyjádřila vděk kalifornskému oddělení ACLU za to, že upozornily společnost na „tuhle důležitou otázku" a slíbila projednat tento situaci okolo sledování na sociálních sítích s představiteli svazu.

Facebook následně slíbil, že závažnost podobných nástrojů prověří. Nový zákaz nyní umožňuje podobné firmy snáze odříznout od přístupu k uživatelským datům.

Rob Sherman, zástupce ředitele na ochranu soukromí ve Facebooku, napsal v příspěvku, že cílem je, aby politika společnosti byla více "explicitní". Zmínil se také o tom, že se jedná především o akci proti vývojářům, kteří vytvořili a prodávali nástroje, které sloužily ke sledování uživatelů Facebooku a byly v rozporu s existujícími podmínkami služby.

Zdroj: https://nakedsecurity.sophos.com/2017/03/15/facebook-and-instagram-deny-access-to-tools-used-for-surveillance/

Sociální sítě Facebook a Instagram zakázaly využívat sběr dat pro masové sledování Sociální sítě Facebook a Instagram zakázaly využívat sběr dat pro masové sledování Reviewed by Kamil Vavra on března 15, 2017 Rating: 5

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.