Podle britské ministryně vnitra je šifrování v chatovacích aplikacích nepřijatelné

Technologické firmy musí více spolupracovat s vládními orgány a měly by přestat nabízet "tajné místo pro teroristy, kde mohou komunikovat" pomocí šifrovaných zpráv, prohlásila v neděli britská ministryně vnitra Amber Rudd.

Britská média uvádějí, že Khalid Masood poslal zašifrovanou zprávu jen okamžik před tím, než zabil čtyři civilisty a následně smrtelně pobodal policistu, když se snažil dostat do parlamentu. Tento teroristický čin se stal minulou středu přímo v srdci Londýna.

Když byla Amber Rudd požádána o svůj pohled na společnosti, které nabízejí end-to-end šifrování zpráv, uvedla:
"Je to naprosto nepřijatelné, nemělo by zde existovat žádné místo, kde se teroristé mohou schovat. Potřebujeme se ujistit, že společnosti jako WhatsApp a spousta dalších neposkytují způsob, jakým mohou teroristé mezi sebou navzájem komunikovat. Musíme se ujistit, že naše zpravodajské služby mají schopnost dostat se do zpráv šifrovaných aplikací WhatsApp."
Nabízí se pouze otázka, zda mohl backdoor v aplikaci WhatsApp zabránit teroristickému útoku, zvlášť když údajná šifrovaná zpráva byla odeslána pouhé dvě minuty před útokem. Případně vnést nové světlo do vyšetřování ...

Více zdrojů:

http://www.reuters.com/article/us-britain-security-rudd-idUSKBN16X0BE?il=0

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/03/26/home-secretary-amber-rudd-whatsapp-gives-terrorists-place-hide/

http://thehackernews.com/2017/03/london-terror-attack-whatsapp.html
Podle britské ministryně vnitra je šifrování v chatovacích aplikacích nepřijatelné Podle britské ministryně vnitra je šifrování v chatovacích aplikacích nepřijatelné Reviewed by Kamil Vavra on března 28, 2017 Rating: 5

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.