Hacker, který se údajně podílel na vydírání společnosti Apple byl zadržen

Anglická "National Crime Agency" (NCA) v úterý zatkla 20-letého muže podezřelého z hackingu a vydírání. Dle serveru Motherboard mohl být pachatel zapojen do pokusu o vydírání společnosti Apple, které se dostalo na veřejnost minulý týden. Hackeři vyhrožovali smazáním soukromých dat více než 300 milionů uživatelů.

Zadržený má být členem hackerského týmu "Turkish Crime Family", který po společnosti Apple požadoval zaplatit výkupné $75,000 (necelých 2 milionů Kč) a to do 7. března. V opačném případě skupina plánuje vymazat obsah stovek milionů iCloud účtů.

Podle prohlášení společnosti Apple ale nedošlo k uniku žádných informací, pravděpodobně se tedy jedná o přístupové údaje získaných z napadených služeb třetích stran, jako byl například hack serveru LinkedIn.

Hackerská skupina Turkish Crime Family potvrdila zatčení jednoho ze svých členů a dokonce zpravodajským serverům poskytla video a fotografie z průběhu policejního zákroku, které zachytil další z přítomných členů.

Více informací zde:

https://motherboard.vice.com/en_us/article/uk-cops-arrest-man-potentially-linked-to-apple-extortion

http://thehackernews.com/2017/03/apple-extortion-icloud-hack.html

http://www.ibtimes.com/icloud-hack-2017-man-possibly-involved-apple-extortion-attempt-arrested-2517195
Hacker, který se údajně podílel na vydírání společnosti Apple byl zadržen Hacker, který se údajně podílel na vydírání společnosti Apple byl zadržen Reviewed by Kamil Vavra on března 29, 2017 Rating: 5

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.